Kümme ideed, kuidas muuta ettevõtte jõulumeened meeldejäävaks

Kümme ideed, kuidas muuta ettevõtte jõulumeened meeldejäävaks

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jõulud tunduvad kaugel aga on tegelikult palju lähemal, kui meile tundub. Ettevõtte jõulumeenet tehes tasub eristuda – lihtsalt tavaline firma logoga joogipudel või postkaart ei ole hea lahendus. Oleme aastate jooksul aidanud kümnetel firmadel teha erilisi jõulumeeneid ja oleme kokku pannud oma tähelepanekud. Toome siin välja kümme ideed, kuidas ettevõtte jõulukingitus muuta meeldejäävaks.

1.    Mõtle kastist välja

Mõtle kingitustele, mida oled saanud eelmistel aastatel teistelt firmadelt ja püüa seda sama mitte teha. Kujuta ette, kui sa saad 10 samasugust eri firma logoga meenet. Ei tundu üldse eriline. Kogu inspiratsiooni internetist ja uuri väikeste tegijate kohta, kes suudavad midagi erilist pakkuda. Vaata ka mida teevad erinevad õpilasfirmad ja käsitöö tegijad.

2.    Kingi ese, mida päriselt ka kingisaajal vaja on

Ei ole mõtet kinkida esemeid, mis jäävad kapile seisma või üldse leiavad kiire tee prügikasti. Mõtle kingisaajale ja mõtle, mis võiks tema igapäeva elu muuta lihtsamaks, põnevamaks ja meeldejäävamaks. Kingitusel peaks olema praktiline väärtus – näiteks kalendrist saab iga päev kuupäeva järgida ja planeerida oma aega.

3.    Ära mine kindla peale välja, julge riskida

Oled juba viimased 7 aastat järjest samast kohast võtnud logoga triokalendrid? Või lihtsalt saatnud samasuguse jõulukaardi? Tee sellel aastal 360 kraadi pööre ja tee koostööd hoopis mõne väiksema ettevõttega ning mõtle välja täiesti teine kingitus. Kingituse tegemise protsess võib olla pikem ja keerulisem kuid siiski lõpptulemus saab olema meeldejääv.

4.    Leia ettevõtte ja toote vahel seos

Ettevõte meenel peaks olema seos ettevõtte tegevusega või üldiste hoiakute ja eesmärkidega. Näiteks kellamüüja võiks teha ägeda kella kingituseks või trükikoda näidata, mida ägedat suudavad nad toota. Kui sinu ettevõtte näiteks soovib toetada ettevõtlikust ja teotahet ning kingitusega võiks ka toetada noori kunstnike, siis tasub vaadata mida teevad erinevad õpilasfirmad.

5.    Anna kingile suurem tähendus

Kingisaaja peaks tunda kingist rõõmu pikemalt kui kingituse kättesaamise ajal. Lisa kingitusele tähendus ja lase kingisaajal ka midagi teha. Paku välja väljakutse, pane kingisaaja lahendama mõistatust või muuda hoopis pakendi avamine seikluseks. Näiteks Tegude Kalendriga saad muuta kingisaaja iga päeva õnnelikumaks läbi pisikeste väljakutsete. „Naerata“ „Kallista“ või hoopis „Söö kohukest“

6.    Muuda kingitus personaalseks

Kingituse saab muuta lihtsate vahenditega palju personaalsemaks. Alustada tuleks tootest endast – kui toode on kasulik ja eriline, siis kingitus tundub juba palju isiklikum. Lisada tasub juurde personaalne sõnum – eriti tore kui on osaliselt käsitsi kirjutatud. Lisaks pakendile saab juurde lisada personaalsust. Meile kõigile meeldivad Wolti toidukotile lisatud armsad sõnumid, miks ei võiks sama teha ka ärikingiga?

7.    Uuri kingituste tegijatelt erilahenduste võimalusi

Igal kingitegijal on varuks erilahendusi ja võimalusi muuta sinu kingituse veelgi lahendamaks. Küsi pakkujatelt, milliseid võimalusi neil on ja paku välja ka oma lennukaid ideid. Kõige pöörasemast ideest võib välja tulla hoopis mingi uus ja äge lahendus. Erilahendus võib olla ka lihtne. Näiteks Elronile tegime kalendri, kus igal kuul liigub rongi pilt edasi – niimoodi on aasta kulg omamoodi silmeees.

8.    Muuda pakendi avamine põnevaks seikluseks

Mõtle läbi, kuidas näeb välja kingituse kättesaamise ja avamise protsess. Tänapäeval saab väga mõistlike kuludega tellida erilisi karpe mõnusa disainiga. Karbiga saab kaasa panna loo ja pakendada kingitus nii, et avamise protsessist tekib eraldi sündmus. Lisa näiteks pakendile tingimused avamiseks (miks mitte kirjutada, millise loo saatel või kellega koos pakendit võib avada või kuidas peaks avamist jäädvustama). Aitame hea meelega kaasa idee genereerimisel, lahenduse valmistamisel, pakendi disainimisel ja valmistamisel.

9.    Tee kingitusega heategu

Jõulud on heategude aeg. Sinu jõulukingitus võib olla osa heateost – näiteks annetus heategevuseks või ühine rahakogumine partneritega. Heategu võib olla aga ka teistsugune – kingituse tellimine alustavatelt disaineritelt või õpilasfirmadelt või hoopis kingisaaja heategusid tegema motiveerimine. Tegude Kalender on hea näide, kuidas sa saad kingisaajat motiveerida tegema head ja olema õnnelik terve aasta vältel.

10.   Anna kingitus isiklikult üle

Jõulud on kõikjal hästi kiire aeg ja tihti võib tekkida mõte, et saadame kingid lihtsalt kulleriga kohale. Sellisel juhul kaob aga personaalsus ja kingitus ei ole nii eriline. Soovitame anda kingituse isiklikult üle. Mõtle, kuidas kingituse üleandmine välja näeb – kes annab, mida täpsemalt öelda ja kuidas üleandmist muuta seikluseks. Miks mitte küsida enne kättesaamist luuletust? Kui siiski kingisaaja asub teiselpool maakera ja sinna lendamine ei ole mõstlik kulu, siis ei tasu sellest nõuandest kinni pidada. Siiski tore telefonikõne muudab kingi saamise meeldejäävamaks.

 

Tegude Kalendri ja Kirjastus SEIK meeskond aitab sind hea meelega erilise kingituse väljamõtlemise ja loomise protsessis. Oleme valmis kaasa mõtlema ideest kuni pakendi ja üleandmise protsessini. Saame pakkuda erilisi Tegude Kalendreid, kus on igale päevale lisatud üks heategu või hoopis midagi täiesti teist. Aitame leida sulle ka näiteks mõne erilise õpilasfirma toote või hoopis midagi muud. Võta meiega julgelt ühendust – isegi kui sa täpselt ei tea, mida sa sooviksid. Kirjuta või helista meie jõulukingieksperdile ja aitame sind.

Kevin Kalle Kell
jõulukingiekspert
[email protected]
+372 5305 8377

Telli firmakingiks Tegude Kalender

Telli mugavalt kodulehe kaudu, hinnad alates 1.40€

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.